Praėjusį savaitgalį Austrijos sostinėje Vienoje vyko pirmoji sportinio pokerio istorijoje atranka į Europos čempionatą, kurį kitų metų kovą rengia tarptautinė pokerio federacija IFP (International Federation of Poker). Į kovą stojo dvylika komandų: Austrija, Baltarusija, Bosnija ir Hercogovina, Čekija, Estija, Kipras, Makedonija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Serbija bei Vengrija. Šios rinktinės kovojo dėl šešių vietų.

Varžybų formatas buvo itin įdomus – “Match poker” – daugiau galite pažiūrėti čia: http://www.youtube.com/watch?v=BdGuR6CdaK.

Šiai atrankai sistema buvo truputį supaprastinta, tačiau vistiek išliko pakankamai įdomi bei sudėtinga. Kiekvieną komandą sudarantis žaidėjų šešetas sėda prie šešiaviečių stalų. Kiekvienas komandos žaidėjas užima skirtingas vietas, nuo pirmos iki šeštos. Kiekvienas iš 12 stalų gauna identiškas kortas į rankas bei ant stalo. Tai užtikrina, jog kiekviena komanda gauna visiškai tokias pat galimybes. Viskas – žaidėjų rankose. Taip maksimaliai sumažinamas sėkmės faktorius ir kuo daugiau atiduodama žaidėjų sumanumui bei galimybėms parodyti, ką sugeba. Buvo žaidžiama 120 rankų (dvi sesijos po 60). Visas iš šių rankų žaidėjai pradeda su 100 privalomųjų statymų (bb). Po sužaistų rankų skaičiuojamas komandos balansas.

Lietuvos rinktinę sudarė LSPF reitingo lyderiai: Justinas Zdanevičius, Inga Marcinkevičiūtė, Rasa Šalčiuvienė, Vytautas Lekeckas, Giedrius Sabonis bei komandos kapitonas pokerio profesionalas Vytautas “begalybe” Milbutas.

Po 4,5 valandos kovos komandos išsidėstė taip:

Vieta Šalis Rezultatas (BB)
1 Estija 599
2 Lietuva 573,5
3 Serbija 378
4 Lenkija 367,5
5 Vengrija 295
6 Bosnija ir Hercogovina 230
7 Makedonija 215,5
8 Latvija 58
9 Kipras -294
10 Baltarusija -549
11 Austrija -934
12 Čekija -939,5

Įdomūs faktai

• Atrankoje iš visų 72 žaidėjų buvo vos keturios dailiosios lyties atstovės – po dvi jas turėjo komandos nugalėtojos: Estija ir Lietuva.

• Lietuva buvo vienintelė šalis, kurios visi 6 žaidėjai pasirodymą baigė turėdama teigiamą privalomųjų statymų balansą.

• Daugiausiai savo komandai – net 538 privalomuosius statymus uždirbo bosnis Haris Selimovič (5 sėdėjimo pozicija). Tačiau jam trūko komandos draugų pagalbos ir jiems vos per plauką pavyko patekti į finalą.

• Didžiausias komandos “duobkasys” buvo čekas Jaroslav Vajgl (1 sėdėjimo vieta), kuris žaidimo metu pralošė net 800 privalomųjų statymų.

• Iš lietuvių geriausiai pasirodė kapitonas Vytautas Milbutas (6 sėdėjimo pozicija), kurio sąskaitoje 280,5 privalomojo statymo. Pagal sėdimą vietą jis liko antras, o bendroje įskaitoje tarp visų žaidėjų ketvirtas.

• Europos čempionate Londone kiekvieną komandą privalo sudaryti 6 žaidėjai. Būtina, jog sudėtyje būtų bent viena moteris. Kvalifikaciją įvykdžiusioms komandoms papildomas reikalavimas – negalima keisti geriausiai atrankoje pasirodžiusio žaidėjo.

• Mažiausiai dvi komandos (Latvija ir Makedonija) savo sudėtyje turėjo vien profesionalius pokerio žaidėjus.

Sėdima vieta Žaidėjas Rezultatas (BB) Vieta tarp oponentų (nuo 1 iki 12)
1 Justinas Zdanevičius +30,5 5
2 Inga Marcinkevičiūtė +55,5 5
3 Rasa Šalčiuvienė +27,5 7
4 Vytautas Lekeckas +27 6
5 Giedrius Sabonis +152,5 4
6 Vytautas Milbutas +280,5 2

Vytautas Milbutas, Lietuvos rinktinės kapitonas:

Visų pirma norėčiau pasidžiaugti nuostabiu rezultatu. Vykome su viltimi patekti, tačiau tokių aukštumų (ir medalių) dėl objektyvių priežasčių tikėtis buvo sunku. Priežastys tam buvo paprastos-  pagal sportinį principą patekę žaidėjai (-jos) žaidė daugastalius turnyrus, tuo tarpu “match poker” – tai ne kas kitas, kaip grynųjų pinigų žaidimo adaptacija. Dėl privalomųjų statymų kiekio kiekvienoje rankoje netgi sakyčiau, jog tai labiau internetinio (nei gyvo) grynųjų pinigų žaidimo forma. Laiko pasiruošti buvo mažai, tačiau rinktinės nariai (-ės) buvo labai žingeidūs (-ios), noriai klausėsi patarimų ir turime nuostabų rezultatą.

Nuostabi patirtis ir neįkainojamos emocijos buvo ilgoji petrauka tarp žaidimo (2 valandų sesija, petrauka, ir dar viena identiška 60 rankų sesija). Jos metu neatsitraukdami nuo stalo diskutavome apie rankas (kaip gi neišnaudosi unikalios galimybės sužinoti iš komandos draugo, ką kiekvienoje iš tau rūpimų rankų turėjo oponentas), šansus, galimybes ir tolesnius planus. Nesu gyvenime visą valandą taip produktyviai ir įdomiai (be tam tikrų nukrypimų) bendravęs apie pokerį 7-iese.

Asmeniškai man puikiai susiklostė pirmoji sesija, kai pavyko uždirbti net 240 privalomųjų statymų, po pertraukos, kaip ir tikėjausi buvo kur kas sunkiau, mat oponentai pasidomėjo kokios rankos buvo tam tikrose situacijose. Daug daugiau lėmė dinamika bei žaidėjų gauta informacija, taip pat jų komandos situacija bendrojoje įskaitoje. Kai kuriems neliko nieko kito kaip žaisti agresyviai bei smarkiai rizikuoti. Labiausiai  į akį krito (gerų) daugiastalių žaidėjų klaidos parenkant statymų dydžius bei žaidimas permuštuose bankuose (3bet pots). Matyt tai lėmė jų patirties stoka giliame žaidime. Tai, greičiausiai, buvo viena iš priežasčių, padėjusių mums pernelyg neimprovizuojant nedaryti esminių (o svarbiausia brangių) klaidų. Tiesa, Londone to niekaip neužteks, ir rezultatai Europos čempionate tiesiogiai priklausys nuo įdėto komandos narių darbo šių trijų mėnesių pasiruošimo ciklo metu.

Taigi, pirmąjame Europos čempionate Londone kitų metų kovą lauks kur kas sudėtingesni varžovai, nes prie dabar kvalifikaciją praėjusių priešininkų prisijungs didesnės pokerio valstybės, tokios kaip Vokietija, Prancūzija, Danija ir t.t. Lietuvos rinktinę atsovaus tie patys 6 žaidėjai, kurie taip sėkmbingai startavo Vienoje surengtoje kvalifikacijoje.

Skirmantas Tomkevičius, Lietuvos sportinio pokerio federacijos generalinis sekretorius:

Visų pirma, tai matyt geriausia dovana Lietuvos pokerio visuomenei, pačiam sportui ir man asmeniškai, kaip šio sporto vadovui Lietuvoje, artėjančių švenčių proga – dabar dar sunku realiai įsisamoninti, tačiau suprast reikia: Lietuvos žaidėjai ne tik kuria Lietuvos sportinio (ir apskritai, pokerio) istoriją Lietuvoje, tačiau dalyvauja didžiuliuose pokerio transformacijos projektuose viso pasaulio mąstu.

Ši kvalifikacija ir apskritai, būsimas Europos komandinis čempionatas gimė Serbijos, Bosnijos ir Hercagovinos bei Austrijos pokerio vadovų didžiule iniciatyva – po neįvykusio Nations Cup 2012 metais, jie suskubo ieškoti alternatyvos, kaip neprarasti žaidėjų ir kad žaidėjai turėtų dar didesnę motyvaciją žaisti. Iš to ir gimė šis projektas. Labai tikiu, kad jis nebus vienkartinis, ir peržvelgiant dabartinę pokerio situaciją Europoje, labai realu ir tikėtina, kad vieną dieną tokia kvalifikacija įvyks ir Lietuvoje. To aš tikiuos.

Dar kartą noriu padėkoti šauniai pasirodžiusiai komandai, noriu paisdžiaugti, kad būtent šie žmonės – grynai sportiniu principu atrinkti žaidėjai dalyvavo šiame renginyje ir atvėrė dar didesnes galimybes Lietuvos pokeriui būti pristatytam pasaulio ir Europos akyse.