Lietuvos sportinio pokerio rinktinė, kurią sudarė LSPF (Lietuvos sportinio pokerio federacija) dar 2019 metų pradžioje atrinkti neprofesionalūs pokerio žaidėjai, virtualioje erdvėje (Webex) vykusį Match Poker čempionatą baigė trečioje vietoje, į priekį praleisdami titulą apgynusius Ukrainos atstovus ir labai patyrusią Australijos komandą. Tai – pirmas Lietuvos rinktinės medalis nuo 2013 metų karts nuo karto rengiamose tarptautinėse Match Pokerio varžybose.

Po sėkmingo pasirodymo praėjusių metų spalio mėnesį vykusio Europos Match Poker čempionate (užimta 7 vieta), Lietuvos rinktinė gavo kelialapį į Pasaulio čempionatą, kuris dar 2019 metų gruodį turėjo įvykti Peru sostinėje Limoje. Deja, iš pradžių dėl politinės krizės, apėmusios kelias Pietų Amerikos valstybes, o paskui ir smogus Covid-19 pandemijai, renginys buvo atšauktas. Tačiau IFMP (Internationl federation of match poker) nusprendė nelaukti, kada bus galima vykdyti turnyrą „gyvai“, ir sukvietusi visas 12 patekusių į čempionatą komandų ir sugalvojo surengti varžybas „nuotoliniu“ būdu, sujungiant visus žaidėjus per Webex vaizdo platformą. Be jau minėtų Ukrainos ir Australijos, Lietuvos varžovais buvo pirmi pasaulio čempionai Vokietija, praėjusių metų Europos čempionė Ispanija, 2017 metų pasaulio čempionė Airija, taip pat ir į pasaulio čempionatą kartu su Lietuva patekusios artimiausios mūsų kaimynės Baltarusija ir Lenkija. Azijai atstovavo 2019 metų Azijos čempionai Indijos komanda, taip pat labai galingos ir stipriai pasiruošusios Taivanio, Singapūro ir Pietų Korėjos komandos. Deja, dėl jau aukščiau minėtų priežasčių, jokia komanda iš Pietų ar Šiaurės Amerikos kviestos nebuvo.

Organizatoriai suplanavo, kad čempionatas bus sudarytas iš dviejų dalių – pusfinalio, kuriame visos komandos sužais po 300 dalinimų, bei finalo, į kurį pateks šešios geriausios pusfinalyje pasirodžiusios komandos – jos taip pat į finalą atsineš pusę uždirbtų taškų pusfinalio fazėje. Po 300 dalinimų, Lietuvos komanda užėmė 6ą vietą, surinkusi 1949 taškus, ir 16 taškų aplenkusi Airiją. Taip pat į finalą pateko viso turnyro metu labai stabiliai žaidę Ukrainos, Australijos, Singapūro komandos. Likusias dvi finalo vietas užėmė Taivanis ir Indija. Reikia pastebėti, kad iš 7 Europos komandų, tik Lietuva ir Ukraina liko kovoti finale. Jame Lietuvos komanda startavo su mažiausiai taškų, ir sužaidus 75 iš 150 dalinimų, buvo paskelbta pertrauka, kurios metu, įtarus nesąžiningą žaidimą, buvo diskvalifikuota Singapūro rinktinė. Buvo priimtas labai sunkus sprendimas – pirmos finalo sesijos rezultatus anuliuoti ir sužaisi 100 dalinimų su tais pačiais startiniais taškais. Ir toliau puikų pasirodymą tęsė Ukraina ir Australija, o Lietuvos komanda tik 11,5 taško aplenkė Indijos atstovus bei 13,25 taško penktus likusius Taivanio sportininkus, tokiu būdu garantavusi sau trečią vietą.

Kitas varžybas IFMP jau tikisi surengti „gyvai“, ir tai Europoje turėtų vykti Ispanijoje, o Pasaulio čempionatas – kaip ir praėjusių metų Europos čempionatas – Ukrainoje.

Lietuvos sportinio pokerio rinktinę sudarė Mantas Urbonas, Diana Dvelienė, Laimutis Karvelis, Arūnas Valantavičius, Erikas Žukas, Dainius Ulkė ir kapitonas bei Lietuvos sportinio pokerio federacijos prezidentas Skirmantas Tomkevičius.

Match poker – tai kiek kitokia pokerio atmaina, kurioje yra bandomas niveliuoti sėkmės faktorius, kuris taip dažnai lydi normalų pokerio žaidimą. Visi varžovai žaidžia tuos pačius dalinimus (gauna tas pačias kortas), rezultatai yra lyginami ir tokiu būdu nusprendžiama, kas yra stipresnis. Tokio pokerio idėja buvo pristatyta dar 2011 metais Londone. Šiuo metu IFMP yra GAISF (The general assembly of international sports federations) narė-stebėtoja bei WADA nare nuo 2017 metų. IFMP pristato Match Poker kaip meistriškumo, ne sėkmės žaidimą, ir jis yra prilyginimas tokiems stalo žaidimams, kaip šachmatai, šaškės, GO ir bridžas. Daugiau apie IFMP – https://matchpokerfed.org/.