Pasibaigė įsimintinas savaitgalis Druskininkuose, kur prabangiame viešbutyje “Europa Royal” įvyko trečiasis PokerStars.net Lietuvos sportinio pokerio turo etapas.

Penktadienį pagrindinio turnyro išvakarėse vykusiame Inauguraciniame Druskininkų sportinio pokerio asociacijos turnyre stipriausias buvo Mindaugas “Gobbitas” Juozapavičius.

Pagrindinis turnyras prasidėjo išskirtinai – Paulius Banevičius itin originaliai pasipiršo savo išrinktajai Elenai Gvildytei. Šventės nuotaika, visus apėmusi tą akimirka, neišnyko ir turnyro metu. Nors pats Paulius iš turnyro pasitraukė dar pirmąją dieną, dėl to jis nepergyveno ir su šypsena ištarė, kad “svarbiausią partiją šiandien jau laimėjo”.

Turnyrą pradėję 193 žaidėjai gavo solidų 15,000 pradinį žetonų kiekį, bet pirmųjų aukų ilgai laukti nereikėjo. Jau pirmame lygyje Darius Darbunaitis sustūmė viską pagavęs eilę iki tūzo, tačiau Giedrius Grigorius atvertė pilną trobą ir Dariui teko stotis ir spausti oponentui ranką. Jam atiteko „Poker-prekes.lt“ įsteigtas paguodos prizas – žetonų rinkinys.

Andrius "The Reader" Tapinas

Andrius "The Reader" Tapinas

Prie 21 turnyro stalo užvirė aktyvi kova. Turnyro pradžioje solidesnes žetonų pilis susikrovė dainininkas Jonas Čepulis, netrukus į lyderių tarpą įsiveržė ir LSPF prezidentas Andrius „The Reader“ Tapinas. Žetonų kiekį agresyviai žaisdamas didinosi Kauno sportinio pokerio asociacijos vadovas Vytautas „Begalybė“ Milbutas. Tačiau tiek Andriui, tiek Vytautui prasibrauti į antrąją dieną nepavyko. Tuo tarpu Jonas ilgą laiką išlaikė vidutinį žetonų kiekį, kol, paskutiniame dienos lygyje jo tūzai pralaimėjo priešininko pagautai spalvai. Tačiau Jonas nenuleido rankų, kiek atsigavo ir kovą pratęsė antroje dienoje.

Įvairiai sekėsi nacionalinio reitingo lyderiams. Gan anksti pasitraukė pirmaujantis Dainius Viederis, kuriam geriau pasirodyti sutrukdė nesėkmingų blefų serija. Trečiąją vietą reitinge užimantis Andrius Jauniškis beveik visą dieną kovojo su ne itin dideliu žetonų kiekiu, tačiau sėkmingai prasibrovė į antrąją dieną, į ją atsinešdamas 20,500 žetonų.

Ketvirtoje nacionalinio reitingo vietoje iki LSPT Druskininkų etapo žengęs Tomas Veščiūnas, sėkmingai susiklosčius dienos pabaigai, išmušė Marių „Marco“ Žaganevičių ir tapo vienu turnyro žetonų lyderių. Jis pirmąją dieną baigė su 110,100 žetonų ir atsilieko tik nuo turnyre pirmauvusio kauniečio Sauliaus Stygos, kurio sąskaitoje buvo 120,800. Trečias po pirmosios dienos žengė Liutauras Marčiulionis, turėjęs 100,200 žetonų.

Sigita Klimavičiūtė

Sigita Klimavičiūtė

Šeštadienio vakare Druskininkuose taip pat vyko antrųjų pusių turnyras, sutraukęs 25 dalyvius – 24 dailiosios lyties atstoves ir vieną vyrą. Po poros valandų paaiškėjo turnyro stipriausieji. Finalinėje dvikovoje Sigita Klimavičiūtė įveikė Astą Jurkevičiūtę.

Klaudijus Rimkevičius

Klaudijus Rimkevičius

Paraleliai pagrindiniam turnyrui sekmadienį startavo ir šalutinis eliminacinis turnyras. 90 dalyvių, sėdo prie devynių stalų ir kovojo, kol prie kiekvieno jų paaiškėjo nugalėtojas. Finalinį stalą pasiekė Vytautas Stanius, Oleg Nikitin, Giedrius Mingilas, Aleksandr Kravčionok, Pavel Rudnev, Klaudijus Rimškevičius, Martynas Valkūnas, Jonas Vilkaitis ir Vytautas Lekeckas. Pradžioje atrodė, kad niekas nesustabdys kauniečio Vytauto Staniaus, kuris, išmušdamas vieną oponentą po kito, susikrovė didžiules žetonų pilis. Tačiau nepastebimai didžioji dalis Vytauto žetonų persikėlė pas Klaudijų Rimkevičių. Jis šią persvarą išlaikyti sugebėjo iki pabaigos. Antras liko Vytautas Lekeckas, o bronza pasidabino Aleksandr Kravčionok.

Tuo tarpu pagrindiniame turnyre iš antroje dienoje kovą pratęsė 63 geriausieji. Įtempta kova prasidėjo nuo pirmųjų akimirkų. Saulius Styga suskubo laimėti dar keletą bankų ir pasididinti žetonų pilis iki pusantro šimto tūkstančių. Tačiau tai lyderio pozicijos išlaikyti nepadėjo. Prie kito stalo įvyko “monstrų dvikova” kurioje sėkmės pagalba Tomo Veščiūno tūzas ir karalius įveikė Martyno Dabulio turėtus tūzus. Martyno pasirodymas baigėsi, o Tomukas susikrovė per 300,000 žetonų.

41 vietoje turnyras baigėsi ir dainininkui Jonui Čepuliui kurio septyniukės neatsilaikė prieš Pauliaus Balčiukyno tūzą ir karalių. Netrukus krito ir daugeliui jau įsiminęs estas Urmas Rootsi su tūzu ir dama atsitrenkęs į Sauliaus stygos damų porą.

Dar vieną stabilų pasirodymą į savo sąskaitą įsirašė Akvilė Ročkienė. Šįsyk ji iškovojo 27-ąją vietą. Geriausiai iš dailiosios lyties atstovių šįsyk pasirodė Vitalija Matelytė, užėmusi 16 vietą.

Dviejų Saulių susidurime S.Styga įveikė Saulių Barzdą. S.Barzda atsitiesti nebesugebėjo ir pasitraukė 15-as. Tuo tarpu S.Styga, visą antrąją dieną išlaikęs stabilų žetonų kiekį, pasiekė finalinį turnyro stalą. To padaryti nepavyko Tomui “Tomukui” Veščiūnui – didžiulės žetonų pilys pamažu traukėsi, šilališkis pralaimėjo keletą svarbių monetos metimų ir, galų gale, pasitraukė 13 vietoje. Mažo žingsnelio iki finalinio stalo pritrūko ir Pauliui Balčiukynui, Viliui Urbaičiui bei Laurynui Šimkui. Pastarajam už 10-ąją vietą atiteko tradicinė keptuvė.

Prie finalinio stalo devyni žaidėjai atsinešė šiuos žetonų kiekius:

Mantas Jurgelaitis – 569,000
Rolandas Surgailis – 287,000
Martynas Tamoševičius – 140,000
Algirdas Krivickas – 262,000
Saulius Styga – 214,000
Andrius Jauniškis – 411,000
Liutauras Marčiulionis – 113,000
Regimantas Juodraitis – 403,000
Vilmantas Lankelis – 455,000

Mažiausiai žetonų turėjusiems L.Marčiulioniui ir S.Stygai atsigauti nepavyko – Saulius pasitraukė devintas, o Liutauras – aštuntas. Septynių žaidėjų kova tęsėsi gan ilgai. Po geros valandos nuo paskutinio kritimo didžiuliame banke susidūrė Andrius Jauniškis ir Vilmantas Lankelis. Andriaus karalius ir valetas įveikė Vilmanto damas ir nurėžė didžiąją dalį oponento žetonų.

Visai netrukus Vilmantas jau stojosi nuo stalo, užimdamas 7 vietą. Tačiau netrukus turnyras baigėsi ir jo skriaudikui Andriui. A.Jauniškis pralaimėjo didelį banką Rolandui Surgailiui, o “gailestingumo smūgį” jam atliko Mantas Jurgelaitis. Andrius užėmė šeštąją vietą, tačiau akivaizdu, jog to užteks, kad vilnietis pakiltų į nacionalinio reitingo viršūnę.

Penktoje vietoje turnyras baigėsi vienam linksmųjų Kauno “pilotų” Martynui Tamoševičiui. Jis pralaimėjo monetos metimą su septyniukėmis prieš Algirdo Krivicko kryžių karalių ir damą, o dar kitoje rankoje pabandęs vogti kaimyno privalomąjį statymą, stojosi ir spaudė Algirdui ranką. Ketvirtas finišavo Mantas Jurgelaitis. Jis sustūmė viską su vienspalviais valetu ir dešimtake ir nenudžiugo, kai atsakęs A.Krivickas parodė širdžių tūzą ir dešimtakę. Dar du tūzai, atsivertę bendrose kortose, užbaigė Manto pasirodymą.

Išmušęs du priešininkus iš eilės Algirdas Krivickas tapo finalistų trejeto lyderiu su 1,345,000 žetonų. Rolandas Surgailis turėjo 1,040,000, o antrasis “Kauno pilotas” Regimantas Juodraitis – 470,000. Tačiau Regimantas pasiduoti lengvai nebuvo nusiteikęs ir kovodamas dėl kiekvieno banko pamažu didinosi žetonų kiekį. Tuo tarpu A.Krivickas, pralaimėjęs didelį banką R.Surgailiui, nusileido į trečiąją poziciją.

Regimantas Juodraitis

Regimantas Juodraitis

Visgi, Algirdui sėkmės pagalba pavyko atsitiesti – jo turėti širdžių tūzas ir ketveriukė įveikė Regimanto vynų tūzą ir devyniukę. Regimantas dar bandė kovoti, tačiau po poros R.Surgailiui pralaimėtų bankų buvo priverstas kelti baltą vėliavą. Jam atiteko taurė už trečiąją vietą.

Algirdas Krivickas

Algirdas Krivickas

Prasidedant dvikovai aiškią persvarą turėjo Rolandas Surgailis. Jo sąskaitoje buvo 1,760,000 žetonų, o Algirdas Krivickas prieš save turėjo 935,000. Algirdui jau pačioje dvikovos pradžioje pavyko išlyginti šansus, kai jo trys devyniukės įveikė priešininko dvi poras. Tačiau iniciatyvos iš savo rankų nepaleidęs Rolandas pamažu vėl išsiveržė į priekį. Algirdas darsyk beveik pasivijo oponentą, pasidvigubinęs sėkmės pagalba, tačiau paskutinįjį žodį tarė Rolandas.

Lemiamoje rankoje Rolando ketveriukės atsilaikė prieš Algirdo damą ir dešimtakę. Algirdui Krivickui teko pasitenkinti sidabru, o Rolandas Surgailis tapo PokerStars.net Lietuvos sportinio pokerio turo Druskininkų etapo nugalėtoju.

Rolandas Surgailis

Rolandas Surgailis